Zpomaaaal v Humpolci

Táborská trasa aneb i tahle cesta vede do Humpolce

Táborská trasa aneb i tahle cesta vede do Humpolce

Máte volný prodloužený víkend? Chcete spojit příjemné s užitečným, udělat něco pro svoji kondičku a ještě ochutnat humpolecké delikatesy? Pak je tato trasa stvořená právě pro vás.

Turistická trasa z Tábora do Humpolce měří zhruba 80 km. Zhruba znamená, že záleží na vás, jestli vyrazíte pěšky už z Tábora přes Pacov a Červenou Řečici anebo se svezete vlakem do Pelhřimova a půjdeme pěšky zbývajících 23 km. V tom prvním případě trasu rozdělíme na tři etapy se dvěma noclehy v zmíněných městech, v tom druhém to můžeme stihnout i v jednom dni. Spěchat zpět by byla ovšem škoda, protože v Humpolci se nudit rozhodně nebudete a nocleh zde najdete hned v několika příjemných hotelech. Zpomal v Humpolci NA NOC.

Pěšky z Tábora přes Sezimovo Ústí do Chýnova (vyhlášená jeskyně) je to 23 km. Další den pokračujeme do 20 km vzdáleného Pacova, kde můžeme túru proložit návštěvou nedalekého hradu Kámen. Pokud se chceme následující den dostat až do Humpolce, vybereme nocleh někde mezi Pacovem a Červenou Řečicí. Trasu zvládnou ve třech dnech zdatnější turisté. Pro urychlení přesunu za kulinářským uměním do Humpolce proto raději využijeme vlakové spojení Tábor – Pelhřimov a odtud malebnou krajinou Vysočiny dojdeme 23 km do Humpolce. A zde si to užijeme jako v předchozím případě.

Samozřejmě mnohem rychlejší a přitom s využitím vlastní energie je cestovat na kole. Trasa Tábor – Humpolec je pro cyklisty dlouhá 72 km a ti trénovaní ji přejedou bez problémů v jednom dni (opět vede přes Sezimovo Ústí, Chýnov a Pacov do Červené Řečice a přes Želiv do Humpolce). Prvních 30 km je o stoupání (přeci jen jsme na Vysočině), ale poté je profil tratě až do Humpolce už klesající. Humpolec vás přivítá pohodlným ubytováním a kromě piva si tu opravdu pochutnáte. Zpomal v Humpolci NA JÍDLO.Kam zajít dál

Veškeré tipy, které jsme zde pro vás vybrali, vás budou bavit a dostanou se vám pod kůži. Za to ručíme.

Zpomalte a užijte si Humpolec!